Lippukunnanjohtajat

Täältä löydät tietoa menneiden aikojen lippukunnanjohtajista, jos sinulla on tarkempia tietoja niin ota yhteyttä niin voimme päivittää sivua.

Nimi Alkaen Päättyen
Teuvo Seppä 1957 31.8.1963
Uuno Hyöppinen 1.9.1963 1971
Jaakko Kuntonen 1971 4.5.1972
Pertti Kansonen 2.11.1972 1974
Pekka Turunen 1974 1978
Hannu Luoto 1979 1981
Arja Astikainen 1982 1984
Marja-Leena Vehviläinen 1985 1986
Tarja Tikkanen 1987 1988
Tero Piiparinen 1989 1996
Antti Tilli 1997 2000
Timo Perälä 2001 2001
Matti Juvonen 2002 2005
Tero Piiparinen 2006 15.4.2007
Herman Lange 16.4.2007 31.7.2010
Joonas Pekkonen 1.8.2010 31.12.2013
Paulus Väyrynen 1.1.2014-